CO BYSTE MĚLI ZAŽÍT SE SVÝMI DĚTMI NEŽ DOSPĚJÍ

nejlepší tipy na zážitky v Brně a nejbližším okolí po celý rok

  • Jednodenní výlety

  • Perfektní zážitky, které v supermarketu neprodávají 

  • Brno a jeho okolí

novinka

2020

Za dobrodružstvím se nemusíte vydávat do dalekých krajů. Čeká na vás jen kousek za městem. Od jara až do zimy. Vyzkoušejte zážitky, které v supermarketu nekoupíte. Věříme, že na ně budete ještě dlouho vzpomínat. Užijte si společný čas a radost... Dříve než vaše děti vyrostou.  A až jednou vyrostou, ať vědí, kam se vrátiti se svými dětmi.

15 zážitků, 15 výletů

Některé zážitky jsou přístupné sedm dní v týdnu, 24 hodin denně. U těch ostatních doporučujeme ověřit si otevírací dobu na internetu. Některé výlety je třeba dopředu rezervovat. Chcete si stáhnout papírovou verzi téhle stránky? Najdete ji ZDE

Objevitelský deník

Každý výlet má svou stránku v Objevitelském deníku. V něm najdete podrobnosti na cestu - některé zážitky potřebují zvláštní vybavení. Jsou zde i úkoly spojené se zážitkem. Objevitelský deník stahujte ZDE. Zvláštní pomůcku pro zážitek č. 15 najdete ZDE.

Kde zážitky najdete

Napoví vám to tato mapa

Odměna vás nemine

Na každého, kdo nám pošle fotky alespoň z pěti výletů, čeká odměna! A nezapomeňte také na instagram, tagujte #GofromBrno. 

1

CHYŤTE SI SVOU RYBU

PSTRUHAŘSTVÍ NEDVĚDICE - Rybu si můžete odvézt, nebo si ji na místě připravit. Aktuální podmínky a ceny na www.cerstvypstruh.cz. Zastavte se také v infocentru v Nedvědici. Mají tam stříbrný poklad a hru Korálky komorné Elišky. A možná si vyberete i nějaký další pěkný výlet, třeba ZDE.

Ideální čas: květen–září (so a ne)

4

PŘENOCUJTE POD ŠIRÁKEM

CIHELNA ZBÝŠOV - Čeká vás kouzelné místo uprostřed lesů se zásobou dřeva na oheň. Jinak si vše, co budete potřebovat, musíte přivézt s sebou – karimatky, spacáky, ešusy, jídlo, vodu, sekerku, nůž, zápalky… dobrodružství, jak má být.

POZOR - TENTO ZÁŽITEK OTEVÍRÁ OD SRPNA!

7

UVAŘTE SI NA OHNI, PŘENOCUJTE NA HRADĚ

HRAD DOLNÍ KOUNICE - Nebojte se, na hradě nestraší, zato vás čeká hledání hradního pokladu. POBYT JE NUTNO REZERVOVAT, tel. 602 736 953, hradinfo@email.cz  

Ideální čas: květen–září

10

POUŠTĚJTE SI DRAKY

KRAVÍ HORA - Nejlepší místo na pouštění draků v brně. A nejlepší zábava je s vlastním drakem; návod na stavbu najdeš například na https://www.wikihow.cz/Jak-si-vyrobit-draka

Ideální čas: září-říjen

13

ZABRUSLETE SI NA RYBNÍKU

OBECNÍ RYBNÍK HRUŠKY - Kluziště znají všichni, i ta z umělé hmoty. Ale rybník je rybník. Jenom aby přišel nějaký mráz...

Ideální čas: podle počasí

2

PODÍVEJTE SE NA SVĚT Z VÝŠKY

ROZHLEDNA KLUCANINA TIŠNOV - Lehký pěší výlet, mapku najdete ZDE. V TIC v Tišnově vám ukážou, kudy za dalšími zážitky na Tišnovsku. 

Ideální čas: celoročně

5

POHLÉDNĚTE 800 METRŮ POD ZEM

ZÁMEK OSLAVANY - Hornická štola, zkamenělé poklady z hlubin země, skřítek Permon. A hned vedle je skvělý koupací biotop. Pokud byste potřebovali tipy na výlet hornickým krajem, mrkněte SEM

Ideální čas: podle otevírací doby

8

ZASTŘÍLEJTE SI Z LUKU, STAŇTE SE HOROLEZCEM

SPORTOVNÍ AREÁL KOMEC - Nejenom střelba z luku, lezecká stěna, ale další a další zážitky. Nebo byste rádi na nějaký výlet okolí? Tipy máme ZDE

Ideální čas: duben–říjen (a něco i po celý rok)

11

UTRHNĚTE SI MERUŇKU ZE STROMU

RTIC ŽIDLOCHOVICE - Ve zdejším infocentru mají z meruněk snad všechno - v každém případě jsou to krásné dárky z výletu, který si můžete naplánovat ZDE

Ideální čas: červenec

14

POZNEJTE NEJVZÁCNĚJŠÍ PAPOUŠKY SVĚTA

PAPOUŠČÍ ZOO BOŠOVICE - Víte, že je to jediná papouščí zoo v Evropě? A další unikátní zážitky a příběhy čekají ZDE

Ideální čas: podle otevírací doby zoo

3

ZAŽIJTE NEJČERNĚJŠÍ TMU A NEJTIŠŠÍ TICHO

ZÁMEK ROSICE - Pod zámkem mají podzemní labyrint, kde fakt není nic slyšet ani vidět. V zámku pak najdete spoustu hraček, co si s nimi hráli babičky a dědové i prababičky a pradědové a další zajímavosti. Tipy na výlety najdete ZDE.

Ideální čas: podle otevírací doby zámku

6

VYKOUPEJTE SE V ŘECE

STŘIBSKÝ MLÝN U IVANČIC - Kdy jste se naposledy koupali v řece? Tady zažijete pravé rozmarné léto jako od Vančury. Na procházku galerií soch v plenéru vás nasměrují v infocentru v Ivančicích. A třeba bude zrovna otevřena vyhlídka z tamější kostelní věže. Mrkněte SEM na další zajímavé výlety. 

Ideální čas: červenec–srpen

9

POZORUJTE LESNÍ ZVĚŘ

OBORA HOLEDNÁ - Žádná zoo, lesní zvířata pěkně na divoko. Poznáte, jak se jmenují?  

Ideální čas: celoročně

12

STAŇTE SE ZÁMECKÝM PÁNEM ČI PANÍ

ZÁMEK SLAVKOV - Nezapomeňte si v zámecké zahradě zahrát hru s antickými bohy Příběhy tesané do kamene, kterou tu pro vás také mají. Další výlety pro vás máme ZDE.

Ideální čas: podle otevírací doby zámku

15

POZORUJTE SKUTEČNOU HVĚZDNOU OBLOHU

HVĚZDÁRNA ŽDÁNICE - Mléčná dráha, letní souhvězdí, padající hvězdy… To ve městě neuvidíte. Nezapomeňte si ZDE stáhnout  tuto pomůcku.  

Před pozorováním hvězd můžete navštívit báječné koupaliště,  Motýlí ráj nebo Vrbasovo muzeum na zámku ve Ždánicích. Další tipy na výlety do tohoto kraje příběhů najdete ZDE.

Ideální čas: červenec–srpen (při jasné obloze)

 

Poznejte okolí Brna - Tipy na výlety z Brna- Go from Brno

  • instagram
  • Facebook
o nás - kontakt

© Brněnsko 2019, 2020 

s podporou Jihomoravského kraje