JSOU TU ZASE KORONAVÝLETY

- tam, kde nikoho nepotkáte

foto: respilon

pěšky - NA JAHODNOU A VESELSKÝ CHLUM, 13 km

Jak tam? Vlakem z Brna hlavního nádraží do Tišnova, linky S3 a R9. 

Trasa: Od nádraží v Tišnově po modré turistické směr Lomnička. Zde za obecním úřadem zahnete vlevo přes potok, polňačka vás zavede na vrch Jahodná. Po hřebeni se pustíte lesní cestou na Brusnou a po žluté turistické pod Veselský chlum s báječnými výhledy. Vlak zpět do Tišnova a Brna jede z nedaleké Borače. 

pěšky - MEZI VINOHRADY DO DOLNÍCH KOUNIC 

(a možná až do Ivančic), 13,8 km 

Jak tam? Vlakem z Brna hlavního nádraží linkou S41 do Moravských Bránic.

Trasa: Od nádraží v Bránicích po červené dolů do vsi, pak mezi vinohrady nad Dolní Kounice a odtud dolů do městečka. Za řekou směřuje červená značka kolem synagogy opět mezi vinohrady. Kdo má dost sil, může si výlet prodloužit romantickým údolím kolem řeky Jihlavy přes rozhlednu na Réně až do Ivančic.   

na kole - SIMSON A RYBIČKOVÁ SKÁLA, 20,1 km 

Jak tam? Vlakem z Brna hlavního nádraží do Zastávky u Brna, linky S4 a R11. 

Trasa: Od nádraží v Zastávce kolem muzea železnic do Zbýšova. Krásné výhledy jsou z bývalé haldy. Prohlédnete si půvabnou technickou památku z 19. století - důl Simson. Výlet pokračuje lesními cestami přes bývalou cihelnu a Rybičkovou skálu se zkamenělinami pravěkých ryb do Neslovic a Rosic.

pěšky - BAŽANTNICÍ A KOLEM ŘEKY DO ŽIDLOCHOVIC

(a možná až na Výhon) 12,9 km 

Jak tam? Vlakem z hlavního nádraží v Brně do stanice Popovice (linka S3); 

Trasa: Z nádraží v Popovicích se vydejte do obce k „naučné stezce Rajhradsko“. Vede doprava bažantnicí k benediktinskému klášteru v Rajhradě. Nádherný komplex, který byl přestavěn podle posledního projektu Jana Blažeje Santiniho-Aichla, si můžete prohlédnout alespoň zvenku. Odteď až do Židlochovic se držte červené turistické značky. Vede přes Holasice a Vojkovice kolem tůně Ludmila, kde pořádají koncerty místní žáby až do Židlochovic. Na rozhlednu Výhon vystoupejte po zelené turistické.   

pěšky i na kole - SLAVKOVSKÝM BOJIŠTĚM, 17,7 km 

Jak tam? Vlakem z Brna hlavního nádraží do Slavkova v Brna, linka S6.  

Trasa: Výlet začíná ve Slavkově. Než vyrazíte po stopách bitvy tří císařů, nechejte na sebe dýchnout vůni Francie – zdejší barokní zámek má volně přístupné zahrady. Pak můžete po zelené vystoupat ke kapli sv. Urbana. Zjistíte, proč si z ní v době bitvy u Slavkova udělali vojáci pozorovatelnu. Zelená na druhou stranu od Slavkova vede přes Křenovice (mají zde sochu ruského vojevůdce, maršála Kutuzova) a kolem pomníku tří císařů až k mohylu Míru – prvnímu mírovému památníku v Evropě. Na nejbližší vlak sejděte po žluté do stanice Hostěrádky-Rešov.

Poznejte okolí Brna - Tipy na výlety z Brna- Go from Brno

  • instagram
  • Facebook
o nás - kontakt

© Brněnsko 2019, 2020 

s podporou Jihomoravského kraje