SOBOTU 13. 8. PŘIVÍTEJTE SNÍDANÍ NA ZBÝŠOVSKÉ HALDĚ

SOBOTU 13. 8. PŘIVÍTEJTE SNÍDANÍ NA ZBÝŠOVSKÉ HALDĚ

Pomalu se blíží srpnový termín akce S párou za horníky. Odstartujeme ji nezvykle - snídaní s krásnými rozhledy na zbýšovské haldě. K ochutnání budou připraveny dobroty od místních šikovných výrobců. Vstupné bude dobrovolné, a to díky podpoře Jihomoravského kraje a Místní akční skupiny Brána Brněnska. Budeme však rádi, pokud s sebou nahoru vynesete i ukázku svého oblíbeného snídaňového jídla a třeba přidáte i recept. Děkujeme předem. Nezapomeňte si piknikovou deku.

 

Sraz bude v 7:30 pod haldou, na velkém parkovišti na konci ulice Havířská. Pak se vydáme společně a za výkladu na umělou horu, která nad Zbýšovem rostla více než sto let. Zhruba ve dvou třetinách bude nachystané snídaňové menu, ale vyšlápneme si ještě výš, až na samotný vrcholek. Odtud je vidět Pálava, Alpy, Oslavansko a Ivančicko.

Samotná snídaně bude připravena mezi 8. a 10. hodinou, pak se rozejdeme k cílům akce S párou za horníky - do zbýšovské těžní věže Simson, na výšlapy na babickou haldu a na jízdy parními vláčky Muzea průmyslových železnic mezi Zastávkou, Babicemi, Zbýšovem a zpět (a naopak).

Cílem snídaně je přivést účastníky na místo, kam by se jinak možná nepodívali. To, že se v oblasti dolovalo černé uhlí, už mimo region ví jen málo lidí, a přitom od konce zdejší hornické historie letos uplynulo teprve 30 let.