Poznejte okolí Brna - Tipy na výlety z Brna- Go from Brno

Brněnsko, z.s., destinační společnost turistické oblasti Brno a okolí

© Brněnsko 2019, 2020 

s podporou Jihomoravského kraje

OZVĚNY DÁVNÝCH BITEV - DO SLAVKOVA A BUČOVIC                         

Cyklovýlet krajem, kde se psala historie Evropy

a kde běhají zajíci po stropě - od dubna do prosince

19 nebo 29 km s možností zkrácení i prodloužení  
  • Nádherné a slavné zámky

  • Zajíci na stropě

  • Daleké výhledy i hluboké lesy

V roce 1805 se na polích okolo Slavkova u Brna odehrála bitva tří císařů a jejich armád, francouzské, ruské a rakouské – největších, jaké tehdejší svět viděl. Název Austerlitz zná od té doby celý svět. Region nenabízí jen pohnutou válečnou minulost. Je to harmonická krajina oblých kopců, dalekých výhledů a tichých koutů Ždánického lesa.

(21 km) Na kolo nasedněte na nádraží ve Šlapanicích (linka S6). Na mohyle Míru můžete přehlédnout krajinu očima vojevůdce. Není zde jenom památník padlých v bitvě u Slavkova, ale i atraktivní multimediální expozice. Slavný slavkovský zámek nabízí prohlídkový okruh pro děti i originální napoleonskou expozici, anglický park i historické sály, kde nocovali všichni tři císaři. Kdo chce, může ze zdejšího balkonu jako Napoleon po vítězné bitvě ke svým vojákům zvolat: „To je hrdina!“

 

Další etapa (11 km) vede po nové bezpečné stezce mimo silnici až do Bučovic. Zde vás čeká půvabný renesanční zámek s malbami „zajíců běhajících po stropě“, z nádraží pak pohodlná cesta vlakem zpět (linka S6, R56).

 

(Prodloužení) Kdo má raději kopečky, tomu doporučujeme před Bučovicemi vystoupat na hřeben Ždánického lesa. Odtud pak vede několik tras zpět na vlak do Slavkova či Křenovic (linka S6, R56).

 

Autoturistům doporučujeme stejnou trasu – přes Šlapanice a Ponětovice na mohylu Míru a po prohlídce pak přes Křenovice do Slavkova. Kdo se chce trochu projít, může se vydat ze Slavkova po zelené turistické značce ke kapli sv. Urbana s dalekými výhledy (tam a zpět 4 km). Ze Slavkova do Bučovic je to pak autem už jenom kousek (11 km).

Hlad a žízeň?

Náš tip - Golf Hotel Austerlitz nebo Slavkovský pivovar.

austerlitz.jpg
pivovar_web.jpg

Pro formáty GPX a KML zobrazte trasu a klikněte na EXPORTOVAT. Pouze PC.