Poznejte okolí Brna - Tipy na výlety z Brna- Go from Brno

Brněnsko, z.s., destinační společnost turistické oblasti Brno a okolí

© Brněnsko 2019, 2020 

s podporou Jihomoravského kraje

OZVĚNY DÁVNÝCH BITEV - DO SLAVKOVA A BUČOVIC

autem a pěšky za historií a zající na stropě

autem 29 km, pěšky 4 km
  • Nádherné a slavné zámky

  • Zajíci na stropě

  • Daleké výhledy i hluboké lesy

V roce 1805 se na polích okolo Slavkova u Brna odehrála bitva tří císařů a jejich armád, francouzské, ruské a rakouské – největších, jaké tehdejší svět viděl. Název Austerlitz zná od té doby celý svět. Region nenabízí jen pohnutou válečnou minulost. Je to harmonická krajina oblých kopců, dalekých výhledů a tichých koutů Ždánického lesa.

Autovýlet po dosud nepříliš objevených končinách začíná ve Šlapanicích. Na mohyle Míru můžete přehlédnout krajinu očima vojevůdce. Není zde jenom památník padlých v bitvě u Slavkova, ale i atraktivní multimediální expozice. Slavný slavkovský zámek nabízí prohlídkový okruh pro děti i Originální napoleonskou expozici, anglický park i historické sály, kde nocovali všichni tři císaři. Kdo chce, může ze zdejšího balkonu jako Napoleon po vítězné bitvě ke svým vojákům zvolat: „To je hrdina!“ Kdo se chce trochu projít, může se vydat ze Slavkova po zelené turistické značce ke kapli sv. Urbana s dalekými výhledy (tam a zpět 4 km).

Další cíl jsou Bučovice (11 km). Zde vás čeká půvabný renesanční zámek a "zaječí pokoj" s malbami „zajíců běhajících po stropě“. 

Hlad a žízeň?

Náš tip - Golf Hotel Austerlitz nebo Slavkovský pivovar.

austerlitz.jpg
pivovar_web.jpg

Pro formáty GPX a KML zobrazte trasu a klikněte na EXPORTOVAT. Pouze PC.