Krajinou Tišnovska, tipy na výlety z Brna | GofromBrno.cz

KRAJINOU TIŠNOVSKA 

21,4 km s možností
zkrácení   

jednodenní cyklovýlet od dubna do října

  • Romantické údolí pstruhové řeky Svratky

  • Krajina výhledů

  • Historická sídla a hrad Pernštejn

„Na břehu řeky Svratky kvete rozrazil, na břehu řeky Svratky roste nízká tráva…“ napsal o této krajině básník Vítězslav NezvalMy přidáváme rozhledy a výhledy, drahé kameny, klášter Porta coeli, historická městečka Lomnice a Doubravník, hrad Pernštejn a originální piva místních pivovarů. Výlety začínají v Tišnově u nádraží (vlak linky S3, R9, je zde také možné zaparkovat auto). Vydejte se po cyklostezce směrem od Brna vedoucí kolem řeky proti jejímu proudu s malou odbočkou v Předklášteří ke klášteru Porta coeli. Stezka pokračuje do Borače, Doubravníka, Černvíru a Nedvědice s hradem Pernštejnem (24 km). Stejně jako pěším turistům i cyklistům doporučujeme využít vlak Nedvědice–Tišnov (linka S31).

Zde můžete nasednout na vlak zpět do Tišnova (linka S31) nebo se vydat proti proudu pstruhové řeky Svratky do starobylého Doubravníku a Černvíru se známým dřevěným mostem. Odtud je to už jen kousek na hrad Pernštejn (12 km). Zpáteční cestu z Nedvědice do Tišnova je možné absolvovat motoráčkem (linka S31).

Hlad a žízeň? 

V Tišnově zajděte na Humpolku, do Červeného mlýna, do Sklepa nebo do Tišnovské pivnice. V Lomnici V židech, v Doubravníku U Sedláčků, v Nedvědici Malinová louka. Všechny podniky jsou na Tišnovské pivní stezce.

Zábavu pro děti? 

Stáhněte si hrací kartu Korálky komorné Elišky. Hra začíná u infocentra a vyhlášené cukrárny Milena v Nedvědici. 

Pro formáty GPX a KML zobrazte trasu a klikněte na EXPORTOVAT. Pouze PC.

Poznejte okolí Brna - Tipy na výlety z Brna- Go from Brno

Brněnsko, z.s., destinační společnost turistické oblasti Brno a okolí

o nás - kontakt
  • instagram
  • Facebook

© Brněnsko 2019, 2020 

s podporou Jihomoravského kraje