Brněnsko Go from Brno 15 zážitků POZNEJTE NEJVZÁCNĚJŠÍ PAPOUŠKY SVĚTA

Poznejte nejvzácnější papoušky světa

Kde ukážete dětem ty nejsytější nejkrásnější přírodní barvy? V jediné evropské zoo, kde chovají výhradně papoušky. Zamiřte do Bošovic. 

 

PAPOUŠČÍ ZOO BOŠOVICE 

Přes 100 voliér, 500 metrů čtverečních, přes 200 papoušků, přes 50 druhů – v neobvyklé rodinné zoo v Bošovicích uvidíte papoušky ze 3 kontinentů včetně nejohroženějších druhů světa jako amazoňany kubánské nebo ary červenouché. 

Žije tu několik druhů amerických amazónků, aratingů i arů nebo australských kakaduů. Afričtí šedí žako jsou sice na první pohled skromní a oproti kolegům nebarevní, ale nenechte se mýlit. Právě tento druh papoušků dokáže nejlépe a nejvěrněji napodobit lidskou řeč. A samozřejmě se tu toho hodně dozvíte o životě exotických ptáků v jejich původní domovině a volné přírodě. 

Areál zoo je bezbariérový, se spoustou zeleně, fontánek na zvlhčování vzduchu a altánem, odkud nerušeně pozorujete ptáky a oni vás. Na něco dobrého zajděte do café Kakadu. 

Ideální čas

Ideální čas: podle otevírací doby ZOO

Co budete potřebovat

Každý výlet za zážitky má svou stránku v Objevitelském deníku. V něm najdete podrobnosti na cestu – někde to chce zvláštní vybavení. Jsou zde i úkoly spojené se zážitkem. 

Odměna vás nemine! Na každého, kdo nám pošle fotky alespoň z 5 výletů, čeká odměna! Podrobnosti ZDE.

Všech 15 zážitků

Mapa
GPS
49.0549461N, 16.8364447E
Soubory ke stažení
15 tipů na zážitky přehledně pdf (1.07 MB) Stáhnout
Objevitelský deník pdf (332.75 KB) Stáhnout