Brněnsko Go from Brno Slavnosti chřestu a vína

Slavnosti chřestu a vína v Ivančicích

Kdysi býval ivančický chřest slavnější než plzeňské pivo a vyváželi ho na císařský dvůr do Vídně, protože císařovna Sissi ho milovala. (U nás na Moravě bychom řekli, že se po něm mohla utlouct.) Dnes jeho slávu připomíná nově vybudovaná městská chřestovna a právě oblíbené květnové Slavnosti chřestu a vína.

Aktuální termín
17. – 19. 5. 2024

Ivančice

GASTRONNOMICKÝ SVÁTEK PAR EXCELLENCE

Na náměstí můžete ochutnávat minimálně z 35 chřestových specialit! Místní i spřátelené restaurace každý rok připraví rafinované menu a vy se můžete seznámit s touto vybranou delikatesou opravdu příjemnou formou. Slavnosti chřestu se konají už od roku 1994 a v posledních letech se během nich pokaždé sní kolem 4 tun čerstvého chřestu! 

A pozor, chřestové dobroty se tu snoubí s vínem. Na nádvoří radnice vás čekají desítky vzorků moravských mistrů vinařských. Kromě doprovodného programu jako kuchařská show nebo řemeslný trh na hlavním náměstí myslí pořadatelé také na děti. Nudit se tu rozhodně nebudou – čeká je skákací hrad, pohádková představení a různá vyrábění. A jako suvenýr si nejspíš odvezete „kytici“ čerstvého chřestu pro vlastní domácí kulinářství. 

Mapa
GPS
49.1017303N, 16.3767206E