Brněnsko Go from Brno Svatogothardské slavnosti vína

Svatogodhardské slavnosti vína

Svatogothardské vinařské slavnosti potěší každoročně stovky lidí zaručeným triem víno + jídlo + zpěv! Pojďte ochutnat kvalitní vína z Dolních Kounic a přilehlých obcí – degustovat budete z více než 300 vzorků vín od 100 vinařů.

Aktuální termín
4. 5. 2024

Dolní Kounice

Ať už jsou vašemu vinařskému gustu blízká vína červená nebo spíš bílá, sladší nebo suchá, ovoněná nebo naopak vůní nevýrazná… tady si přijdete na své. Lokální vinaři nalévají veškeré tradiční odrůdy včetně těch, které jsou zrovna módní. A dominuje samozřejmě kounická frankovka, protože ta je vyhlášená!

Vína a voňavé dobroty doprovází program, aby se pokochaly také ostatní smysly. Uvidíte krojová vystoupení, uslyšíte cimbálovou muziku, na děti čekají hry.  Řemeslný jarmark a kulinářské speciality nechybí nikdy. Kounické slavnosti vína jsou pohodová akce, kde se setkávají místní vinaři s milovníky vína. Návštěvníci se často vracejí každý rok a těší se na oblíbené ročníky a oblíbené vinaře. A proč se akce jmenuje po svatém Godhardovi? Právě on je patronem dolnokounických vinařů.

Mapa
GPS
49.0697836N, 16.4655619E