Brněnsko Go from Brno 15 zážitků Utrhněte si meruňku ze stromu

Utrhněte si meruňku ze stromu

Kumquat, liči, kaki, karambola, nashi... Znáte tyhle exotické druhy ovoce? Ne? Nestyďte se. Raději dopřejte dětem pořádnou českou meruňku! A na to jsou machři v Židlochovicích. 

 

Regionální TIC ŽIDLOCHOVICE 

Ve zdejším infocentru mají z meruněk snad všechno… Džem pro malé, meruňkovici pro velké. Kromě toho samozřejmě prodávají tradiční turistické známky, mapy atd. Součástí centra je vinotéka, díky které ochutnáte vína místních vinařů.

Vybaví vás (nejen meruňkovými) radami, co v okolí vidět a zažít. Upozorní vás na akce v okolí – na ty menší i na každoroční proslulé MERUŇKOBRANÍ! Každý rok má jiné téma, i když hlavní roli hraje pokaždé místní meruňka. Klasické plněné meruňkové knedlíky můžete ochutnat jen tak, nebo zasoutěžit o Knedlíkového krále. Ale dobrot z voňavého oranžového ovoce servírují místní tolik, že u knedlíků určitě nezůstanete. To právě na židlochovickém Meruňkobraní se historicky poprvé na světě rozléval sekt z meruněk...

A právě úsilí zdejšího šlechtitele meruněk přineslo uznávanou odrůdu „Fenzova úrodná židlochovická“. Vysadili ji ve volně přístupném sadu u nového komunitního centra.

Kromě akcí místních spolků infocentrum tu a tam samo pořádá zajímavé akce. V sezoně to bývá třeba oblíbená snídaně na Akátové rozhledně na kopci Výhon. Při rozbřesku se rozhlédnete po kraji z pořádné výšky a k snídani ochutnáte mimo jiné džem z místních meruněk.

V infocentru nakoupíte chutné dárky z výletu, který si můžete naplánovat podle některé naší trasy.

Ideální čas

Ideální čas: červenec

Co budete potřebovat

Každý výlet za zážitky má svou stránku v Objevitelském deníku. V něm najdete podrobnosti na cestu – někde to chce zvláštní vybavení. Jsou zde i úkoly spojené se zážitkem. 

Odměna vás nemine! Na každého, kdo nám pošle fotky alespoň z 5 výletů, čeká odměna! Podrobnosti ZDE.

Všech 15 zážitků

Mapa
GPS
49.0374333N, 16.6194819E
Soubory ke stažení
15 tipů na zážitky přehledně pdf (1.07 MB) Stáhnout
Objevitelský deník pdf (332.75 KB) Stáhnout