Brněnsko Go from Brno 15 zážitků Vykoupejte se v řece

Vykoupejte se v řece

Koupačka v řece u splavu jako za starých časů, k obědu klobáska a po ní nanuk z místního kiosku, partička karet na dece uprostřed louky. Takhle, přátelé, vypadají nefalšované poctivé prázdniny. A vaše děti by to měly taky zažít.

 

STŘÍBSKÝ MLÝN U IVANČIC 

Řeka Jihlava je u Stříbského mlýna obzvláště malebná. Místní splav šumí a přemlouvá ke koupání. (Nikoho nemusí přemlouvat dlouho.) Majitelé louky u řeky dělají vše pro to, abyste se cítili jako mistr plovárenský Antonín Důra ve Vančurově Rozmarném létě. 

V mělkém říčním korytě kousek pod splavem si děti užívají vodní hrátky na malých ostrůvcích. Takzvané říční lázně zabaví i malé caparty–neplavce na celé odpoledne. 

A jestli zatoužíte ještě po procházce, následujte galerii soch v plenéru. Nasměrují vás v nedalekém infocentru v Ivančicích. Možná bude zrovna otevřena vyhlídka z tamější kostelní věže. Mrkněte na výlety pěšky i na kole, které jsme tu pro vás vymysleli. Je to tak krásný kraj, že by byl hřích ho neprozkoumat blíž.

Ideální čas

Ideální čas: červenec–srpen

Co budete potřebovat

Každý výlet za zážitky má svou stránku v Objevitelském deníku. V něm najdete podrobnosti na cestu – někde to chce zvláštní vybavení. Jsou zde i úkoly spojené se zážitkem. 

Odměna vás nemine! Na každého, kdo nám pošle fotky alespoň z 5 výletů, čeká odměna! Podrobnosti ZDE.

Všech 15 zážitků

Mapa
GPS
49.0941667N, 16.4008203E
Soubory ke stažení
15 tipů na zážitky přehledně pdf (1.07 MB) Stáhnout
Objevitelský deník pdf (332.75 KB) Stáhnout