Zatopený lom přírodního Koupaliště U Libuše Luleč

Vykoupejte se v zatopeném lomu

Skočte do průzračné vody přírodního koupaliště U Libuše v Lulči

Zamávejte frontám v přeplněných bazénech a vyměňte nudu na lehátku za koupáníčko v zatopeném lomu s parádní skluzavkou a řadou skokanských můstků. Co děti milují víc, než celý den skákat do vody? Zabalte si plavky, deku a vyrazte si užít pohodový den na koupališti, ze kterého dodnes sálá prvorepubliková atmosféra.

Šplouchat se budete v čisté vodě bez chloru

Zatopený lom, kterému místní neřeknou jinak než U Libuše, byl na přírodní koupaliště přetvořen již ve 30. letech minulého století. Atmosféru prvorepublikové plovárny jako vystřižené z Vančurových knih si zachoval dodnes. Děti se můžou klouzat na betonové skluzavce a skákat z můstků nebo chodníků podél břehu. Ty nejmenší se vyřádí v brouzdališti anebo se projedou na lodičkách s rodiči.

Po koupání jednomu vyhládne

V bufíku si pochutnáte na něčem menším, pořádný hlad zaženete v restauraci, která s koupalištěm také sousedí. Pohodlně se usaďte na zahrádce a sledujte typický mumraj, který ke správnému koupališti vždycky patří.

Přinesete-li si sebou vlastní vybavení na piknik, občerstvení je zcela ve vaší režii. Deku si můžete roztáhnout kdekoliv na travnaté pláži anebo ve stínu přilehlého lesíka.

Až vás opalování a relax při čtení knížky přestane bavit, můžete si pobyt zpestřit i jinými sporty než plaváním. Mají tu čtyři volejbalové hřiště, na kterých si můžete pinknout set.

Jak si výlet naplánovat?

V sezóně (červen–září) má koupaliště otevřeno denně od 8:00 do 20:00. Možností, jak se sem dostanete je více:

Jedete autem? Do navigace si zadejte Koupaliště U Libuše Luleč anebo jako orientační bod zvolte Vyškov, odkud zamíříte do Lulče a velké parkoviště najdete v blízkosti lomu.

Chcete si na koupališti dát pivko a užít si dobrodrůžo, které při cestě autem nezažijete? Tak to jeďte autobusem! Ze Zvonařky jede linka č. 107. V Rousínově přestoupíte na navazující spoj č. 730 až do Lulče a cesta Vám zabere asi tři čtvrtě hodiny.

Mapa
GPS
49.2583856N, 16.9227144E