Brněnsko Go from Brno Zabruslete si na rybníku

Zabruslete si na rybníku

Deset minut doleva, hvizd píšťalky, deset minut doprava, hvizd píšťalky... a tak pořád dokola. Nechcete dětem ukázat lední bruslení v mnohem víc cool podobě? Vydejte se na pohodový vesnický rybník.

Kde?

OBECNÍ RYBNÍK HRUŠKY 

Co a jak?

Kluziště se zářivkami a pravidelnou rolbou znají všichni, ale… rybník je rybník! Kolem Brna najdete několik krásných. Doporučujeme třeba ten v obci s poetickým názvem HruškyPřibalte termosku s horkým čajem nebo horkou čokoládou a vyrazte. Bude to sranda! Navíc budete na čerstvém vzduchu přímo pod nebem. Ale limity tu přece jen jsou – chce to pořádný mráz.

Kdy je bezpečné vyrazit bruslit na přírodní led? Led by měl mít tloušťku aspoň kolem 20 centimetrů. Takový led už udrží i pořádného chlapa nebo dokonce osobní automobil. (Hasiči doporučují led silný dokonce nejméně 25 centimetrů.) Jak zjistit, že led je opravdu dostatečně tlustý? Navrtejte testovací vrt, a to pro jistotu hned na několika místech rybníka. Navíc by předtím mělo minimálně 5 dní v kuse vytrvale mrznout (aspoň –5°C). A samozřejmě nikdy nebruslete kolem míst s viditelnými prasklinami, s rozmrazovačem nebo přítokem do rybníka a kolem stavidel. 

Kdy? 

Podle počasí

Mapa
GPS
49.1287725N, 16.8366592E