Brněnsko Go from Brno 15 zážitků Zabruslete si na rybníku

Zabruslete si na rybníku

Deset minut doleva, hvizd píšťalky, deset minut doprava, hvizd píšťalky... a tak pořád dokola. Nechcete dětem ukázat lední bruslení v mnohem víc cool podobě? Vydejte se na pohodový vesnický rybník.

 

OBECNÍ RYBNÍK HRUŠKY 

Kluziště se zářivkami a pravidelnou rolbou znají všichni, ale… rybník je rybník! Kolem Brna najdete několik krásných. Doporučujeme třeba ten v obci s poetickým názvem HruškyPřibalte termosku s horkým čajem nebo horkou čokoládou a vyrazte. Bude to sranda! Navíc budete na čerstvém vzduchu přímo pod nebem. Ale limity tu přece jen jsou – chce to pořádný mráz.

Kdy je bezpečné vyrazit bruslit na přírodní led? Led by měl mít tloušťku aspoň kolem 20 centimetrů. Takový led už udrží i pořádného chlapa nebo dokonce osobní automobil. (Hasiči doporučují led silný dokonce nejméně 25 centimetrů.) Jak zjistit, že led je opravdu dostatečně tlustý? Navrtejte testovací vrt, a to pro jistotu hned na několika místech rybníka. Navíc by předtím mělo minimálně 5 dní v kuse vytrvale mrznout (aspoň –5°C). A samozřejmě nikdy nebruslete kolem míst s viditelnými prasklinami, s rozmrazovačem nebo přítokem do rybníka a kolem stavidel. 

Ideální čas

Podle počasí

Co budete potřebovat

Každý výlet za zážitky má svou stránku v Objevitelském deníku. V něm najdete podrobnosti na cestu – někde to chce zvláštní vybavení. Jsou zde i úkoly spojené se zážitkem. 

Odměna vás nemine! Na každého, kdo nám pošle fotky alespoň z 5 výletů, čeká odměna! Podrobnosti ZDE.

Všech 15 zážitků

Mapa
GPS
49.1287725N, 16.8366592E
Soubory ke stažení
15 tipů na zážitky přehledně pdf (1.07 MB) Stáhnout
Objevitelský deník pdf (332.75 KB) Stáhnout