Brněnsko Go from Brno Kounicko a Ivančicko Ivančice

Dvě lásky Alfonse Muchy

Jedenáct příběhů, jedenáct zastavení - bezplatný průvodce do mobilu 

Geniální umělec světového věhlasu, tvůrce celého nového uměleckého stylu a autor slavné Slovanské epopeje – to je Alfons Mucha. Prohlédněte si jeho rodné Ivančice jeho očima s audioprůvodcem. A pak můžete zaskočit do nedalekého Moravského Krumlova prohlédnout si obří plátna Slovanské epopeje

 

Projděte si s mobilní aplikací jeho rodné Ivančice, podívejte se na městečko jeho očima. Jaká místa měl Alfons Mucha rád? Kde žili jeho přátelé a lásky? Kde se inspiroval při tvorbě Slovanské epopeje?

Jedenáct zastavení, jedenáct krátkých příběhů propojují historické fotografie, unikátní dokumenty i úryvky dopisů. To vše přibližuje jeho lásky – ať již ke své první dívce Julince Fialové nebo k rodným Ivančicím. Obě lásky se pro něj staly celoživotní inspirací.

Celá trasa trvá asi 90 minut, rozloučení s poutníky namluvil sám vnuk slavného malíře: “Nejvyšší z ctností je láska. Alfons Mucha ji dostával i dával. Své ivančické lásky musel postupně jako mladý opustit, aby následoval volání jiných – k umění, k malování. Lásku si v sobě ale nesl po celý život” vzkazuje John Mucha.

Audioprůvodce do mobilu bezplatně ke stažení ZDE.

Láká vás Slovanská epopej? Pak se vydejte pár kilometrů do Moravského Krumlova na zámek. Stojí to za to.  

 

 

Mapa
GPS
49.1014447N, 16.3775183E