Brněnsko Go from Brno Kounicko a Ivančicko  Střibský mlýn

Stříbský mlýn

Koupačka v řece jak za starých časů

U Ivančic stojí mlýn. Je pohádkově malebný. Takové je i místo a atmosféra kolem. Zastavte se a mobil nevytahujte ani na focení. Vypněte! Tady, přátelé, zažijete nefalšované rozmarné léto. Řeka Jihlava tu neteče líně, to ne. A splav taky šumí pěkně divoce. Přesto vše plyne tak nějak pokojně, prázdninově. Majitelé louky u řeky dělají vše pro to, abyste se cítili jako mistr plovárenský Antonín Důra ve Vančurově Rozmarném létě. 

Krásná budova bývalého mlýna ze 16. století trestuhodně chátrala, dokud ji nekoupil a nezvelebil jeden umělec. Jeho poetická galerie je většinou pro veřejnost zavřená. Ale nevadí. Nad i pod splavem je tak parádní koupání, že nudit se nebudete. V mělkém říčním korytě si děti užívají vodní hrátky na malých ostrůvcích. Takzvané říční lázně učarují každému, i když je neplavec. Na louce velkorysých rozměrů se o orosené nápoje, zmrzku a další dobroty stará stylový bufet Na parníku. 

U splavu na Střípáku (jak se tu říká mlýnu) si můžete splnit aktivitu Vykoupejte se v řece z našeho seznamu 15 zážitků s dětmi.

Mapa
GPS
49.0927478N, 16.4047228E