Brněnsko Go from Brno 15 zážitků Koukněte na svět z výšky

Koukněte na svět z výšky

Nemusíte hned táhnout děti na Mount Everest nebo K2, aby zažily radost ze zdolání a překonání strachu z výšky pod nohama. Vlastně to nemusí být ani Sněžka. Vydejte se na pořádnou rozhlednu za humny.

 

ROZHLEDNA KLUCANINA TIŠNOV 

Pojďte na pěkný pěší výlet jen kousek za Brno – máme pro vás i mapku celého výletu s tipy po cestě. Při výšlapu na rozhlednu po modré turistické značce z Tišnova dýchejte zhluboka, vzduch je tu silný a čistý. Pokud si navíc vyberete k výstupu květen nebo červen, je šance, že uvidíte kvést jednu z nejvzácnějších (a nejkrásnějších) evropských květin – orchidej střevíčník pantoflíček.  

Rozhledna stojí na stejnojmenném kopci Klucanina a je vysoká téměř třicet metrů. To je i na rozhlednu dost... Na její vršek navíc musíte vyšlápnout 133 schodů. Odměnou je dokonalý výhled na Tišnov i široké okolí. 

Po cestě k rozhledně jste možná obdivovali poklady živé přírody (zmíněný střevíčník pantoflíček), po cestě dolů můžete obdivovat poklady přírody neživé. Po žluté turistické značce vedoucí ke hřbitovu odbočte hned za tabulí Tišnov ke Galerii Patriot. Uvidíte nejcennější soukromou sbírku drahých kamenů v zemi!

V tišnovském TIC vás nasměrují, kudy za dalšími zážitky na krásném a pohodovém Tišnovsku... 

Ideální čas

Celoročně

Co budete potřebovat

Každý výlet za zážitky má svou stránku v Objevitelském deníku. V něm najdete podrobnosti na cestu – někde to chce zvláštní vybavení. Jsou zde i úkoly spojené se zážitkem. 

Odměna vás nemine! Na každého, kdo nám pošle fotky alespoň z 5 výletů, čeká odměna! Podrobnosti ZDE.

Všech 15 zážitků

Mapa
GPS
49.3465197N, 16.4406483E
Soubory ke stažení
15 tipů na zážitky přehledně pdf (1.07 MB) Stáhnout
Objevitelský deník pdf (332.75 KB) Stáhnout