Brněnsko Go from Brno 15 zážitků Pozorujte lesní zvěř

Pozorujte lesní zvěř

Vaše děti už viděly v zoo lenochoda i pandu červenou. Ale umí rozeznat srnce od daňka? Vydejte se za tuzemskými divokými zvířaty do brněnského lesoparku, kde je jim dobře a vy je můžete v klidu pozorovat.

 

OBORA HOLEDNÁ 

Žádná zoo, žádní chovatelé v gumákách tu a onde. „Jen“ lesní zvířata pěkně na divoko. Poznáte, jak se jmenují? A jak se říká samičce od srnce a jak té od jelena? Oboru Holednou mezi brněnskými částmi Bystrcí, Jundrovem a Kohoutovicemi obývají divočáci, daňci i mufloni. Dojedete sem z centra dokonce městskou hromadnou dopravou. 

Respektujte, že kromě divočáků v ohradě tu žijí velmi plachá zvířata, tak jim dejte prostor, nekrmte je, nekřičte. A s dětmi aspoň proberete, že zvířatům nesvědčí rohlíky, tak je nechejte doma na večeři.

Areálem vede příjemná naučná stezka. Povrch je zpevněný, půjde se vám dobře. Potkáte několik jezírek, altány, panely s informacemi o místní zvířeně. Vaši psí kamarádi jsou vítáni, ale jen na vodítku. A nedaleko vrcholu Holedná vystoupejte na novou rozhlednu. 

Ideální čas

Celoročně

Co budete potřebovat

Každý výlet za zážitky má svou stránku v Objevitelském deníku. V něm najdete podrobnosti na cestu – někde to chce zvláštní vybavení. Jsou zde i úkoly spojené se zážitkem. 

Odměna vás nemine! Na každého, kdo nám pošle fotky alespoň z 5 výletů, čeká odměna! Podrobnosti ZDE.

Všech 15 zážitků

Mapa
GPS
49.1970986N, 16.5288703E
Soubory ke stažení
15 tipů na zážitky přehledně pdf (1.07 MB) Stáhnout
Objevitelský deník pdf (332.75 KB) Stáhnout