Brněnsko Go from Brno Tišnovsko Rozhledna Klucanina

Rozhledna Klucanina

Dá vám nadhled nejen nad Tišnovem

Rozhledna s rozverným názvem Klucanina stojí na stejnojmenném kopci nad Tišnovem. Nečekejte žádnou vachrlatou montovanou konstrukci, co se kymácí ve větru. Tohle je bytelná zděná dáma vysoká skoro 30 metrů. Díky úctyhodné výšce nabízí dechberoucí pohledy do všech světových stran a na informačních deskách vám napoví, co kde vidíte od Babího lomu po Sýkoř. Královský výhled ale není zadarmo – nejdřív vás čeká 133 schodů. 

K rozhledně dojdete z Tišnova po modré turistické značce (od nemocnice). A jestli sem půjdete v době mezi květnem a červnem, dívejte se dobře na zem – dost možná uvidíte květy vzácné orchideje střevíčníku pantoflíčku, jedné z nejkrásnějších evropských květin. 

Sejdete-li z Klucaniny dolů kolem hřbitova, moc doporučujeme návštěvu expozice minerálů Galerie Patriot, která má jednu z nejhodnotnějších sbírek vzácných kamenů v České i Slovenské republice. Dechberoucí růžový rodochrozit z Rumunska nebo neskutečně modrý cavansit z Indie… budou vám oči přecházet. A jestli se o mineralogii zajímáte, v Tišnově máte možnost 2x ročně navštívit mineralogickou burzu s nejdelší tradicí v ČR. 

Mapa
GPS
49.3468183N, 16.4404925E