Gofrombrno, výlety z Brna nejlepší akce široko daleko 1805

Slavkov 1805

Prosincovou bitvu z roce 1805, která se odehrála nedaleko Brna, znáte také jako „bitvu tří císařů“. Napoleon na Slavkovsku triumfoval, když porazil spojenecká vojska rakouského císaře Františka I. a ruského cara Alexandra I. Svým vítězství se stal vládcem Evropy.

Aktuální termín
1. – 5. 12. 2021

Brno – Tvarožná – Slavkov u Brna

REKONSTRUKCE BITVY U TVAROŽNÉ, AKCE VE SLAVKOVĚ A SPOUSTA DOPROVODNÉHO PROGRAMU

Ovšem ne nadlouho, u Trafalgaru nad francouzským loďstvem mezitím zvítězil admirál Nelson. A za pouhých pár let měl Napoleon poznat, co je to pověstná ruská zima – generál Kutuzov Napoleonovi porážku od Slavkova vrátil a Waterloo se blížilo… 

A že ten Napoleon i po víc než dvou stovkách let vypadá pořád tak dobře… aneb Každoročně se u Slavkova-Austerlitz znovu sejdou tisíce příznivců živé historie z celého světa (mnozí v dobových uniformách), aby sobě i světu připomněli tehdejší události. Rekonstrukce bitvy v podání spolku Austerlitz je vždy monumentální zážitek! Slavkovské bojiště se znovu vrací do doby, kdy krajinou táhly armády tří císařů – o autentickou atmosféru se stará tisícovka nadšenců z celého světa. Slyšíte koně ržát, kanony střílet ohlušující dělové rány, z replik dobových zbraní se linou oblaka kouře… Zúčastníte se i vy působivé přehlídky vojsk v šik uniformách? 

A že vám vrtá hlavou, kde slavné císařské trio nocovalo? Vypravte se na zámek ve Slavkově. Dozvíte se, že rakouský císař a ruský car tu spali noc před bitvou, francouzský císař naopak až po bitvě. Čeká tu na vás speciální program Tenkrát ve Slavkově a na webu www.1805.cz pak desítky dalších akcí k výročí bitvy. 

Mapa
GPS
49.1917700N, 16.7714572E