Brněnsko Go from Brno Kounicko a Ivančicko Vinařství Plaček

Vinařství Jan Plaček

Na výletě na degustaci nejen na frankovku

Až pojedete na výlet po nádherném Kounicku a Ivančicku, neochutnat lokální vína byl byl gastronomický hřích. Rodinná tradice, poctivá práce a láska k vínu – to najdete v každé naší lahvi. Do sklípku v Moravských Bránicích č. 348 zveme nejen velké skupiny, máme otevřeno i pro lidi, kteří procházejí nebo projíždějí na kole třeba jen ve dvou se psím parťákem.

Filozofií našeho vinařství je výroba vysoce kvalitních odrůdových vín s ohledem na ekologické pěstování hroznů. Vína zrají v nerezových tancích, část červených vín v dřevěných barikových sudech. To jim během zrání propůjčuje jedinečné aroma a chuť. Vinnou révu pěstujeme na vlastních vinohradech ve znojemské podoblasti, v typicky vinařské obci. Moravské Bránice leží pro výletníky strategicky na půl cesty mezi krásnými městy Ivančicemi a Dolními Kounicemi. 

Okoštujte v našem prodejním sklepě prvotřídní vína čistých a ovocných tónů. Lidé si chválí naše rosé a klaret vína. Také máme speciality jako sekt kvašený v lahvi, perlivé víno nebo hroznový mošt bez alkoholu. Kounice prosluly frankovkou, proto ji u nás samozřejmě taky ochutnáte! Řada našich vín se umísťuje na prestižních mezinárodních výstavách (AWC Vinna, Valtické vinné trhy, Festwine, Král vín, Jarovín-rosé, Salon vín ČR). Jako bonus servírujeme pohodu a hezkou atmosféru.